Баштові сушарки

Баштові сушарки

В Україні щорічно вирощується до 40...50 мільйонів тонн зерна. Країна вийшла у першу десятку світових експортерів. Але в якому б районі не вирощувалося, і хоч би якими були сприятливими погодні умови, ризик того, що зерно зіпріє та пропаде при неправильному зберіганні – дуже великий. Від якості сушіння залежить вартість зерна під час продажу, і, зрештою, прибутковість бізнесу.

Гарантувати своєчасне та якісне сушіння зерна для сільськогосподарського виробника може лише сушарка, що стоїть у нього в господарстві.

Для будь-якого сільськогосподарського виробника компанія GSI може запропонувати промислові зерносушарки з продуктивністю від 15 до 254 планових тонн/год, що не просто дозволить швидко окупити витрати на придбання, а й багаторазово збільшить прибутковість підприємства.

Для того, щоб зробити правильний вибір, необхідно розуміти, як працює той виріб, який ми купуємо і які характеристики він має.

Отже, як вона працює?

Зерно в сушарку подається зверху через горловину завантаження в розподільну порожнину сушарки. Ця порожнина відіграє роль буферної ємності та забезпечує рівномірний розподіл зерна по зерновим колонам. Датчики рівня стежать, щоб зерно не переповнювало бункер і закінчувалося у ньому, керуючи завантажувальним транспортером.

Далі з цього бункера зерно під дією сили тяжіння просувається зерновими колонами, розташованим по кільцю навколо камери нагрівання повітря між двома перфорованими стінками. Гаряче повітря з камери нагріву потрапляє через перфоровані стінки на зерно і, проходячи через нього, забирає вологу. По шляху руху зерновими колонами зерно перемішується спеціальними пристроями для забезпечення рівномірності сушіння по товщині зернової колони, змінюючи місце розташування внутрішніх та зовнішніх шарів зерна. Швидкість руху зерна зерновими колонами управляється дозуючою системою вивантаження.

У міру руху зерна зерновими колонами, воно виходить із зони нагріву і потрапляє в зону охолодження. Вентилятори пальника засмоктують холодне повітря через зерно, охолоджуючи його. При охолодженні зерна повітря нагрівається і подається на пальник вже гарячим. Таким чином, відбувається рекуперація тепла, при якій економиться значна кількість енергії.

За рахунок того, що вентилятори знаходяться всередині сушарки, зернові колони довкола них створюють бар'єр для звукових хвиль, пригнічуючи їх. Таким чином, баштова сушарка вигідно відрізняється від європейських моделей, вентилятори яких часто виходять на вулицю.

Процес сушки зерна знаходиться під наглядом автоматизованої системи управління. Поточні датчики вологості на вході та виході сушарки, численні датчики температури, датчики швидкості вивантаження зерна – все це дозволяє підвищити якість сушіння та зробити його повністю автоматичним.

 

1. Виготовлений з неперфорованої оцинкованої сталі верх сушильної камери перешкоджає попаданню пилу, комах та волокон зерна усередину камери згоряння сушарки.

2. Зовнішня перфорована обшивка з нержавіючої сталі забезпечить тривалий термін служби та чудовий зовнішній вигляд сушарки.

3. Завдяки надміцній конструкції зерносушарка займає мінімум площі.

4. Внутрішні та зовнішні сходи обслуговування, захисні огорожі безпеки та робочі платформи забезпечують безпечний та легкий доступ до всіх зон сушарки.

5. Редукційний конус зрівнює швидкість надходження повітря всередину теплогенератора для оптимального горіння.

6. Сушильна камера має легкий доступ для внутрішнього чищення.

7. Рециркуляція тепла від зерна, що охолоджується, сприяє значній економії палива.

8. Через камеру охолодження забезпечується легкий доступ до вентиляторів та дозатору.

9. Запатентована розвантажувальна система забезпечує просте, рівномірне, швидке розвантаження зерна із сушарки.

10. Високоякісне та надійне газорозподільне обладнання «Maxon».

11. Завдяки повільному вертикальному просуванню зерна в колонах шириною 324 мм, відбувається високоякісна, ефективна сушіння.

12. Запатентовані змішувачі зерна в кожній колоні забезпечують рівномірне сушіння по всій ширині стовпа.

13. Лінійні пальники Maxon серії «NP1» забезпечують рівномірну подачу тепла та ефективне згоряння палива як природного газу, так і пропану (додатково є пальники, що працюють на дизпаливі).

14. Роздільні воронки відокремлюють охолоджувальний і нагріваючі відсіки камери, при цьому оберігаючи від накопичення твердих частинок.

15. Встановлені всередині осьові вентилятори через витяжні секції охолодження подають під високим тиском об'ємний потік повітря камери нагріву. Внутрішнє розташування вентиляторів дає додаткову перевагу, тому, що зерно, що циркулює, створює природний бар'єр шумоподавлення.

16. Електронна система управління забезпечує надійне автоматичне управління процесом сушіння, зводячи до мінімуму дію людського фактора.

 Переваги:

Широкий модельний ряд сушарок із продуктивністю до 254 планових тонн/год.

Працює зі всіма типами зерна. Причому сушіння проходить у потоці за один прохід.

Може працювати на природному газі, рідкому пропані, дизельному паливі.

Зменшений звуковий тиск на навколишнє середовище завдяки внутрішньому розташуванню вентиляторів.

Економне споживання палива за рахунок рекуперації теплової енергії.

Мінімальна кількість рухомих механізмів.

Мінімум займаної площі.

Недоліки:

При сушінні кукурудзи можливе запилення навколишнього середовища відлущувальною оболонкою.

У зв'язку з великою продуктивністю потребує великого нічного запасу зерна або цілодобового його підвезення.

Резюме:

Таким чином, проста за конструкцією, без зайвої кількості рухомих деталей, сушарки GSI є найкращим вибором для дбайливого господаря, який прагне забезпечити гарантовано високу якість сушіння зерна, і, при цьому, заощадити на обслуговуванні та паливі. При цьому, сушарки GSI мають досить конкурентоспроможну ціну.